Tlenek magnezu to nieorganiczny związek chemiczny należący do grupy tlenków zasadowych. W temperaturze pokojowej tlenek magnezu przyjmuje postać białej krystalicznej substancji, która przez ludzie oko jest postrzegana jako biały, drobnoziarnisty proszek. Tlenek magnezu występuje w przyrodzie w postaci minerału o nazwie peryklaz. Na potrzeby przemysłowe tlenek magnezu otrzymuje się poprzez spalanie magnezu, czemu zawdzięcza swoją nazwę zwyczajową magnezja palona. Tlenek magnezu można otrzymać również w wyniku prażenia megnezytu lub dolomitu. Produktem ubocznym tej drugiej reakcji – prażenia dolomitu – jest tlenek wapnia.

Zastosowanie

Magnezja palona jest stosowana do wyrobu cementów, odlewów, naczyń ognioodpornych oraz tygli. W medycynie stosuje się ją do leczenia nadkwasoty i zatruć pokarmowych. W przemyśle fotograficznym służy do zobojętniania emulsji fotograficznej.

Tworzywo elektrycznej techniki grzewczej

Tlenek magnezu ma wiele przydatnych właściwości. Cechuje się dobrymi właściwościami elektrycznej izolacji przy wysokich temperaturach. Jednocześnie bardzo dobrze przewodzi i odprowadza temperaturę. Nie powinien więc dziwić fakt, iż tlenek magnezu jest doskonałym tworzywem do produkcji grzałek patronowych, grzałek cewkowych, osłoniętych termopar, przewodów grzejnych i przewodów niepalnych. Słowem, tlenek magnezu znajduje szerokie zastosowanie w branży techniki grzewczej,

Wyroby techniki grzewczej produkowane z tlenku magnezu mogą przybierać różne formy i różne kształty. Charakterystyczny sposób kształtowania rur łamanych to wyciskanie. Poprzez wyciskanie można osiągnąć ceramikę łamaną charakteryzującą się zróżnicowanymi parametrami technicznymi, a co za tym idzie różnymi zastosowaniami. Po dokładnym wysuszeniu produkty z tlenku magnezu mogą być dodatkowo obrabiane przed wypaleniem, co znacząco rozszerza spektrum potencjalnych aplikacji.

W szczególnych przypadkach produkty z tlenku magnezu mogą powstawać na bazie sprasowanego na sucho MgO przetwarzanego w wtryskarce.

Zastosowanie wyrobów z MgO

Ze względu na swoje właściwości – dobra przewodność i dobra izolacja elektryczna – wyroby z tlenku magnezu znajdują zastosowanie w technikach elektrogrzewczych oraz w technice pomiaru temperatury. Tlenek magnezu izoluje nośniki ciepła od siebie, jak i od metalowej obudowy, a jednocześnie gwarantuje bardzo dobre odprowadzanie ciepła na zewnątrz, dlatego doskonale sprawdza się w różnych urządzeniach grzewczych.przejdź do sklepu – SKLEP.BIOMUS.EU

Tlenek magnezu występuje w opakowaniach:
250g – 500g – 1kg – 5kg – 25kg