Siarka jest pierwiastkiem chemicznym należącym do niemetali z bloku p w układzie okresowym pierwiastków. Posiada kilka odmian altropowych (O altropii mówi się, kiedy ten sam pierwiastek chemiczny występuje w tym samym stanie skupienia, ale w różnych odmianach, które różnią się od siebie właściwościami fizycznymi i chemicznymi). Do najważniejszych odmian altropowych siarki zalicza się:

  • siarkę rombową,
  • siarkę jednoskośną,
  • siarkę amorficzną.

W temperaturze pokojowej siarka jest mało aktywna. Topnieje w temperaturze 115,21 °C, a wrze w 444,61 °C. Standardowo występuje w postaci ciała stałego, i choć większości z nas kojarzy się przede wszystkim z kolorowymi „główkami” zapałek normalnie przyjmuje jasnożółtą barwę.

Siarka mielona

Siarka mielona to makroelement stanowiący składnik kości, mięśni, zębów, włosów, paznokci i skóry… Nic więc dziwnego w tym, że utrzymanie jej na odpowiednim poziomie jest dla organizmu człowieka bardzo ważne. Niedobory siaki mogą skutkować przykrymi dolegliwościami, których intuicyjnie z pewnością nie przypisalibyśmy właśnie temu makroelementowi. Jakie to dolegliwości? Wśród tych najczęstszych i najpowszechniej występujących wymienić warto:

  • nadmierne rogowacenie naskórka, szczególnie w miejscach wyjątkowo podatnych na tę dolegliwość, takich jak pięty, łokcie czy okolice kolan,
  • łamliwość i wypadanie włosów,
  • choroby paznokci i ich słabą kondycję,
  • złe samopoczucie,
  • kataraktę,
  • problemy ze zmianami trądzikowymi,
  • wysypki skórne.

Jak to możliwe? Poza tym, że siarka należy do budulców kości, mięśni, zębów, włosów, paznokci i skóry ma również działanie antyseptyczne i zmiękczające. Palikowana zewnętrznie dogrywa istotną rolę w hamowaniu procesów starzenia się skóry. Ponadto maseczki siarkowe działają oczyszczająco, antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwłojotokowo i przeciwgrzybicznie. Gotowe preparaty z siarką mieloną w składzie znajdują zastosowania kosmetyczne i medyczne. Wykorzystuje się je przy leczeniu łuszczycy, łojotoku oraz wielu innych chorób dermatologicznych.

Siarka mielona w kosmetyce XXI wieku

Siarkę mieloną możemy znaleźć w wielu gotowych kosmetykach dostępnych w drogeriach i aptekach. Preparaty są najczęściej ukierunkowane antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwłupieżowo. Siarkę mieloną można również spotkać w gotowych preparatach do oczyszczania skóry, w szczególności porów.

Obok gotowych zasypek, maści, mydeł leczniczych, szamponów i maseczek siarkę mieloną można kupić również w czystej postaci jako proszek do przygotowywania własnych produktów kosmetyczno-leczniczych. W tym celu proszek należy dodać odpowiednio do maseczki lub toniku (działanie oczyszczające i antybakteryjne), szamponu do włosów (działanie przeciwłupieżowe), czy nawet kąpieli. Oddana do kąpieli wraz z solą morską siarka mielona przyspiesza gojenie się wyprysków i zmian skórnych niezależnie od miejsca ich występowania.


Produkt dostępny w sklepie www.sklep.biomus.eu

Siarka mielona występuję w opakowaniach:
1kg5kg25kg