Oczyszczanie wątroby wg Hulda Regehr Clark

Składniki:

siarczan magnezu – 4 łyżki stołowe

oliwa z oliwek – pół szklanki (dokładnie), szklanka = 0,25 l

duży czerwony grejpfrut lub dwa mniejsze – na 2/3 – 3/4 szklanki soku

ornityna (Ornithine) kapsułki 500 mg – 4-8 (nasenne, na wszelki wypadek)

słomka do picia

półlitrowy słoik ze szczelną pokrywką

Poprzedniego dnia i od rana – dieta beztłuszczowa (wegeteriańska, bezmleczna). Dieta beztłuszczowa podwyższa ciśnienie w drogach żółciowych. Odstawić wszystkie niekonieczne lekarstwa i inne preparaty (np. witaminy).

UWAGA: poniższego rozkładu czasowego przestrzegać z dokładnością do 10 minut.

Od godz. 14.00 – post zupełny (nie jeść i nie pić!). Siarczan magnezu rozpuścić w 3 szklankach wody i schłodzić w lodówce do temperatury lodowatej (tak łatwiej się pije). Będzie to wypite w 4 równych porcjach. (Siarczan magnezu otwiera zwieracz Oddiego czyli ujście przewodu żółciowego wspólnego do dwunastnicy).
18.00. Wypić I porcję siarczanu magnezu. Dla poprawy smaku można dodać pół łyżeczki witaminy C w proszku. Można popić kilkoma łykami wody albo wypłukać usta.

Wyjąć oliwę i grejpfrut z lodówki.

20.00. Wypić drugą porcję siarczanu magnezu. Zrobić wieczorną toaletę, przygotować łóżko.

21.45. Wlać oliwę do słoika, wycisnąć ręcznie grejpfrut do szklanki (lepiej więcej soku, 3/4 szklanki). Miąższ usunąć przez sitko lub widelcem. Dodać do oliwy, zakręcić szczelnie pokrywkę i wstrząsać do uzyskania jednolitej wodnistej mieszaniny (udaje się to tylko ze świeżym sokiem grejpfrutowym).

Skorzystać z toalety jeden lub więcej razy.
22.00 – najpóźniej 22.15. Wypić przygotowaną mieszaninę. Z pierwszymi łykami zażyć 4 kapsułki ornityny (lub 8, jeśli się już przedtem cierpiałeś/aś na bezsenność). Łatwiej jest wypijać przez słomkę. Wypić łykając na stojąco w ciągu 5 minut (15 minut w przypadku osób w bardzo podeszłym wieku lub bardzo osłabionych). Między łykami można leżeć.

NATYCHMIAST po wypiciu iść do łóżka i położyć się płasko na plecach z głową wysoko na poduszce. Leżeć tak w całkowitym spokoju przez co najmniej 20 min. ZASNĄĆ. W razie nieprzestrzegania może nie być efektu.

Następnego ranka po obudzeniu: wypić TRZECIĄ porcję siarczanu magnezu. Jeśli są bóle brzucha lub nudności, poczekać, aż miną, następnie wypić siarczan magnezu. Można wrócić do łóżka. Nie wypijać tego roztworu przed 6.00 rano.

2 godziny później: wypić CZWARTĄ (ostatnią) porcję siarczanu magnezu. Można wrócić do łóżka.
Po kolejnych 2 godzinach: można jeść. Zacząć od soków owocowych. Pół godziny później można zjeść owoc. Godzinę później można jeść normalne posiłki (lekka dieta). Do kolacji powinno wrócić dobre samopoczucie.

Rano należy spodziewać się biegunki, w stolcu powinny się znajdować zielonkawe lub brunatne kamienie (wielkości od groszku do orzecha laskowego). Pływają one na powierzchni wody ze względu na zawartość cholesterolu. Czasem przewody żółciowe są wypełnione kryształkami cholesterolu, które nie utworzyły okrągłych kamieni. Kryształki te ujawniają się w postaci „sieczki” pływającej po powierzchni wody w muszli. Może ona być brunatno zabarwiona.

W razie niecałkowitego oczyszczenia (nawrót objawów) zabieg można powtarzać w odstępach dwutygodniowych. Nigdy nie oczyszczać wątroby podczas innej choroby.
Oczyszczanie wątroby jest bardzo bezpieczne. Autorka podaje, że na ponad 500 przypadków, w tym wiele osób po siedemdziesiątym i osiemdziesiątym roku życia, nikt nie trafił do szpitala, nikt nawet nie zgłaszał bólu. Jednak niektóre osoby mogą się źle czuć przez kolejne 1-2 dni. Oznacza to, że należało wcześniej przeprowadzić kurację przeciw -pasożytniczą oraz oczyszczenie nerek (metodami naturalnymi).

Oczyszczanie wątroby powinniśmy przeprowadzać w okresach półrocznych.

wpis pochodzi ze strony: era-zdrowia.pl