Chloramina T jest organicznym związkiem chemicznym należącym do grupy chloramin. Przyjmuje postać białego lub jasnożółtego krystalicznego proszku, który rozpuszcza się w wodzie i etanolu. Rozpuszczając się w wodzie chloramina T hydrolizuje, w wyniku czego wytwarza podchloryn o właściwościach dezynfekujących. Związek ulega rozkładowi termicznemu w temperaturze między 167 °C a 170 °C.

Chloramin T – uniwersalny środek dezynfekcyjny

Chloramin T to uniwersalny środek do dezynfekcji T wykorzystujący jako substancję czynną chloraminę. (Sól sodowa N-monochlorotoluenosulfamidu stanowi aż 81% zawartości specyfiku, podczas gdy pozostałe ok. 20% to aktywny chlor.) Preparat występuje w postaci proszku o szerokim zakresie zastosowania. Można nim dezynfekować powierzchnie oraz przedmioty w warunkach służby zdrowia i higieny komunalnej, jak również w gabinetach weterynaryjnych i szeroko rozumianej higienie weterynaryjnej. Chloramin T może być wykorzystywany do dezynfekcji wody pitnej, jak również powierzchni i przedmiotów mających bezpośredni kontakt z żywnością. Wśród licznych zalet specyfiku wskazuje się niezwykłą niezawodność, która idzie w parze z możliwością długoterminowego magazynowania bez obniżenia właściwości dezynfekcyjnych preparatu.

Zastosowanie chloraminy T do dezynfekcji

Dezynfekcja, inaczej odkażanie to zabieg mający na celu niszczenie drobnoustrojów oraz ich przetrwalników. Podczas dezynfekcji „zabija się” formy wegetatywne mikroorganizmów, co nie zawsze wiąże się z usuwaniem ich form przetrwalnikowych. Wszystko zależy od skuteczności oraz zakresu zastosowanego podczas dezynfekcji środka. Chloramina T w postaci środka Chloramin T jest wykorzystywana wszędzie tam, gdzie niezbędny jest środek o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych, wirusobójczych, prątkobójczych i sporobójczych.

Chloramin T charakteryzuje się silnym działaniem, dlatego do dezynfekcji stosuje się roztwór tego środka z wodą. W zależności od aplikacji przygotowuje się odpowiednio roztwory 1%, 2% i 3%.

Roztwór 1%

Jednoprocentowy roztwór Chloraminu T znajduje zastosowanie w służbie zdrowia i higienie komunalnej. Stosuje się go w celu oczyszczenia powierzchni z bakterii, grzybów oraz wirusów. Roztwór o identycznym stężeniu stosuje się do dezynfekcji także w środowiskach narażonych na występowanie prątków (TBC).

Roztwór 2%

Dwuprocentowy roztwór Chloraminu T to preparat przeznaczony do dezynfekcji powierzchni w praktyce weterynaryjnej i przemyśle spożywczym. Usuwa bakterie, grzyby, wirusy oraz prątki TBC.

Roztwór 3%

Trzyprocentowy roztwór Chloraminu T jest środkiem przeznaczonym do stosowania w środowiskach ryzykownych.

Środki bezpieczeństwa podczas stosowania

Chloramin T jest preparatem o bardzo silnym działaniu. Preparaty o dużym stężeniu działają podrażniająco na śluzówkę i skórę, dlatego zaleca się używanie rękawic ochronnych podczas pracy. Należy również pamiętać o tym, żeby nie mieszać preparatu z innymi środkami czystości oraz kwasami. W wyniku zmieszania Chloraminu T z innymi środkami czystości może dojść do reakcji chemicznej, w wyniku której zacznie się ulatniać obecny w preparacie chlor.


przejdź do sklepu – SKLEP.BIOMUS.EU

Chloramin T występuję w opakowaniach:
1kg – 6kg